REKRUTACJA DO GIMNAZJUM 2016/2017

Dodatkowe dni wolne od zajęć edukacyjno - wychowawczych

Środowiskowy Punkt Konsultacyjny

Rekrutacja do gimnazjum

Siatkarski Ośrodek Szkolny Publiczne Gimnazjum nr 5

Dodano dnia 08 grudzie 2013 20:31:20 5818 Czyta Drukuj
ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA W PG 5

W ramach Światowego Dnia Zdrowia w naszej szkole odbyło się spotkanie wszystkich uczniów gimnazjum połączone z prezentacją prac wykonanych przez każdą klasę – plakatów promujących zdrowy styl życia na poziomie fizycznym, emocjonalnym i społecznym, autorskich wierszyków oraz zdrowych kanapek. Spotkanie miało charakter edukacyjny, ale na uczniów czekała miła niespodzianka – panie prowadzące sklepik szkolny przygotowały ogromną zdrową kanapkę, którą w drodze losowania dostała klasa IIIa. Inicjatorkami projekt były p. Monika Majewska i p. Magdalena Symeczko.
Dodano dnia 31 maj 2017 09:19:19 103 Czyta Drukuj
WARSZTATY Z SZYCIA II STOPIEŃ WTAJEMNICZENIA.

16 maja 2017 r. odbyły się zajęcia techniczne II stopnia z branży odzieżowej przygotowane przez nauczycieli przedmiotów odzieżowych ZSZ nr w Białej Podlaskiej Panią Alicję Ocimek i Panią Ewą Toczek. Uczennice klasy III b i III c Publicznego Gimnazjum nr 5 w Białej Podlaskiej wraz z opiekunem Panią Anną Kozak po raz drugi uczestniczyły w warsztatach z szycia. Jak można zauważyć zajęcia pt. "Pierwszy krok w stronę szycia - Poszewka na poduszkę" poprowadzone przez Panią Alicję Ocimek zachęciły uczennice do ponownego spotkania. Tym razem gimnazjalistki musiały się zmierzyć z wykonaniem torby. Jak widać na zdjęciach wykonanie torby nie sprawiło im problemu. Mamy nadzieję, że przygotowane zajęcia techniczne przez nauczycieli ZSZ nr 2 w Białej Podlaskiej dla gimnazjalistów przybliżyły specyfikę zawodów branży odzieżowej.
Warto nadmienić, że technik przemysłu mody po zdobyciu tytułu jest specjalistą modowym znajduje zatrudnienie jako projektant własnych kolekcji, projektant w firmach odzieżowych, stylista, organizator pokazów mody, konstruktor odzieży, technolog, specjalista promocji mody. Natomiast absolwent szkoły branżowej I stopnia w zawodzie krawiec pozna tajniki projektowania, modelowania i wykonania wyrobów odzieżowych metodą usługową i przemysłową.
Dodano dnia 24 maj 2017 10:30:01 125 Czyta Drukuj
„EKOLOT PRZYSZŁOŚCI”

23 maja 2017r. odbyły się szkolne zawody „EKOLOT PRZYSZŁOŚCI”. Samoloty były bez napędu i wykonane z materiałów recyklingowych. Konkurencja zawodów polegała na wykonaniu 3 rzutów samolotem. Wygrywał, ten który najdalej poleci.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie: Julia Małachwiejczyk i Anna Styś z klasy III C.
Organizatorem i sędzią był nauczyciel zajęć technicznych mgr Zbigniew Stefanowicz.
Dodano dnia 24 maj 2017 10:06:10 127 Czyta Drukuj
Konkurs Piosenki Majowej „ Biało-Czerwona Piosenka”

20.04.2017r.w Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej odbył się Konkurs Piosenki Majowej „ Biało- Czerwona Piosenka” zorganizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Białej Podlaskiej Dariusza Stefaniuka w ramach obchodów 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Naszą szkołę reprezentowała w konkursie Julia Lichograj uczennica klasy 2c, która w kategorii solistów uczniów szkół gimnazjalnych zajęła II miejsce. Jako laureatka konkursu Julka wystąpiła w koncercie galowym „ Biało-Czerwona Piosenka” w dniu 3 maja 2017r w Bialskim Centrum Kultury w Białej Podlaskiej.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczennicę przygotowała Pani Agnieszka Makarewicz
Dodano dnia 10 maj 2017 10:01:24 228 Czyta Drukuj
Siatkarze w ćwierćfinale mistrzostw Polski.

Siatkarze naszej szkoły reprezentujący UKS „Serbinów” Biała Podlaska wywlczyli brązowy medal Ligi Wojewódzkiej Młodzików w sezonie 2016/2017 przez co uzyskali awansowali do rozgrywek o mistrzostwo Polski. Pierwszy etap rozgrywek centralnych to ćwierćfinał. Nasi siatkarze uczestniczyli w turnieju ćwierćfinałowym w Rzeszowie zajmując w nim III miejsce. W turnieju rywalizowało sześć zespołów. Nasz zespół pokonał po 2:1 Karpaty Krosno i Arenę Busko Zdrój oraz uległ AKS V LO Rzeszów i Skrze Bełchatów po 2:0. Zespół tworzyli: Rafał Żurawski, Przemysław Peryt, Kamil Juszczyński, Mateusz Bancerz, Tomasz Garbowicz, Michał Mirosławski, Karol Kupiński, Mateusz Ossowski, Adrian Kulawiec.
Dodano dnia 26 kwiecie 2017 12:28:07 300 Czyta Drukuj
Strona 1 z 58 1 2 3 4 > >>