REKRUTACJA DO GIMNAZJUM 2016/2017

Dodatkowe dni wolne od zajęć edukacyjno - wychowawczych

Środowiskowy Punkt Konsultacyjny

Rekrutacja do gimnazjum

PoWtŚrCzPiSoNie
Wpisz swój adres e-mail i kliknij Subskrypcja/Rezygnuję.

Ilość subskrypcji: 19
Siatkarski Ośrodek Szkolny Publiczne Gimnazjum nr 5

Dodano dnia 08 grudzień 2013 21:31:20 4888 Czytań Drukuj
Siatkarze w ćwierćfinale mistrzostw Polski.
Siatkarze naszej szkoły reprezentujący UKS „Serbinów” Biała Podlaska wywlczyli brązowy medal Ligi Wojewódzkiej Młodzików w sezonie 2016/2017 przez co uzyskali awansowali do rozgrywek o mistrzostwo Polski. Pierwszy etap rozgrywek centralnych to ćwierćfinał. Nasi siatkarze uczestniczyli w turnieju ćwierćfinałowym w Rzeszowie zajmując w nim III miejsce. W turnieju rywalizowalo sześć zespołów. Nasz zespół pokonał po 2:1 Karpaty Krosno i Arenę Busko Zdrój oraz uległ AKS V LO Rzeszów i Skrze Bełchatów po 2:0. Zespół tworzyli: Rafał Żurawski, Przemysław Peryt, Kamil Juszczyński, Mateusz Bancerz, Tomasz Garbowicz, Michał Mirosławski, Karol Kupiński, Mateusz Ossowski, Adrian Kulawiec.
Dodano dnia 26 kwiecień 2017 14:28:07 3 Czytań Drukuj
Uczniowie klasy 3b PG 5 pod opieką Pani Anny Kozak w drodze na
International youth meeting on migration to and within Europe today and in the past. Krzyżowa 20.03-26.03.2017- Międzynarodowe spotkanie młodzieży na temat migracji w Europie dziś i w przeszłości.
Poznajemy nowych kolegów i koleżanki z Europy, ich kulturę i tradycje. Wszystko w języku angielskim, zatem cały czas "szlifujemy" język. Uczymy się robić filmy i fotografować.
Dodano dnia 26 kwiecień 2017 14:26:54 0 Czytań Drukuj
BRĄZOWY MEDAL SIATKARZY SERBINOWA W WOJEWÓDZKIEJ LIDZE MŁODZIKÓW.
W dniach 25-26.03.2017r. w hali Szkoły Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej rozegrano IV Turniej o Mistrzostwo Województwa Młodzików w piłce siatkowej.
Bardzo dobrze spisali się w zawodach zawodnicy UKS „Serbinów”, uczniowie PG nr 5 i Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. W klasyfikacji końcowej IV turnieju podopieczni Macieja Sobieraja i Pawła Wasiaka uplasowali się na I miejscu. Oprócz jednej porażki, w pierwszym meczu 1:2 z zespołem Olimp Opole Lubelskie, kolejne bialczanie rozstrzygnęli na swoją korzyść: Avia Świdnik 2:0, UKS Międzyrzecka Trójka 2:1, TPS Lublin 2:0, LKS Cisy Nałęczów 2:0. Jako, że był to ostatni turniej prezes WZPS w Lublinie pan Krzysztof Iwańczuk dokonał podsumowania wojewódzkiej ligi młodzików i przedstawił klasyfikację końcową. Dokonał dekoracji zwycięzców wspólnie z koordynatorem wojewódzkim SOS panem Piotrem Olejarnikiem i Przewodniczącym Wydziału Gier i Dyscypiny WZPS panem Edwadem Dziedziną. Siatkarze UKS „Serbinów” Biała Podlaska wywlczyli brązowy medal, srebrny – zdobył zespół Olimp Opole Lubelskie, zaś złoty - LKS Cisy Nałęczów. Te trzy zespoły awansowały do rozgrywek o mistrzostwo Polski młodzików.

Zespół tworzyli: Rafał Żurawski – wyróżniony zawodnik turnieju, Przemysław Peryt, Kamil Juszczyński, Mateusz Bancerz, Tomasz Garbowicz, Michał Mirosławski, Karol Kupiński, Mateusz Ossowski, Krzysztof Wilk. Przed naszymi siatkarzami Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Młodzików w Rzeszowie (7- 9.04.20127) z udziałem zespołów z województw: podkarpackiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.
Dodano dnia 26 kwiecień 2017 14:24:52 15 Czytań Drukuj
PIERWSZY KROK W STRONĘ SZYCIA

28 marca 2017 r. Dziewczęta z klas III b i III c pod opieką Pani Anny Kozak uczestniczyły w zajęciach technicznych dla gimnazjalistów w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Białej Podlaskiej, przedstawiające specyfikę zawodu technika przemysłu mody i krawca. Tym razem były to darmowe warsztaty pt: „PIERWSZY KROK W STRONĘ SZYCIA” – POSZEWKA NA PODUSZKĘ, które odbyły się w pracowni odzieżowej. Gimnazjalistki podczas zajęć:
* poznały zasady obsługi maszyny wielofunkcyjnej'
* zostały wyposażone w niezbędną wiedzę i umiejętności krawieckie do wykonania poszewki,
* wykonały samodzielnie poszewkę na poduszkę.
Podczas zajęć panowała swobodna i miła atmosfera. Uczestniczki warsztatów otrzymały materiały szkoleniowe dotyczące podstawowej obsługi maszyny stębnówki oraz szycia poszewki, a samodzielnie wykonana poszewka na poduszkę stała się ich własnością. Mamy nadzieję, że zajęcia „PIERWSZY KROK W STRONĘ SZYCIA” na zawsze zostaną w pamięci uczestniczek, a nabyte umiejętności będą przydatne w codziennym życiu. Zajęcia zostały przygotowane przez nauczycieli przedmiotów odzieżowych, a przeprowadzone przez Panią Alicję Ocimek.
Dodano dnia 05 kwiecień 2017 12:23:03 140 Czytań Drukuj
Mistrzostwo Województwa Młodziczek w piłce siatkowej 2017

W dniach 25-26.03.2017r. w Tomaszowie Lubelskim odbył się IV Turniej o Mistrzostwo Województwa Młodziczek w piłce siatkowej. W turnieju uczestniczyło 18 zespołów.

Bardzo dobrze spisały się podopieczne Bożeny i Grzegorza Gajewskich uczennice PG Nr 5 i S.O.S, które zajmując II miejsce w IV Turnieju zapewniły sobie srebrny medal w Mistrzostwach Województwa Młodziczek. Dziewczęta w IV turnieju w eliminacjach pokonały: MKS II LO/Tempo Chełm 2 : 0, UKS 9 Puławy 2 : 0, UKS Jagiellończyk Biała
Podlaska 2 : 0, w półfinale wygrały z TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski 2 : 0, w finale po bardzo dobrym meczu przegrały 2 : 0 z UKS Remis Świdnik. Srebrny medal zdobyły: Martyna Najdyhor, Aleksandra Chylimoniuk , Wiktoria Pykacz, Paulina Gryciuk, Wiktoria Hołubczuk, Anastazja Mościcka, Anna Izdebska, Natalia Arseniuk, Gabriela Jarząbkowska, Emilia Bierdzińska, Dalia Gabir, Natalia Kuszneruk.
Na zakończenie rozgrywek wyłonione zostały trzy najlepsze zawodniczki turnieju, wśród których znalazła się Martyna Najdyhor.. Najlepszą zawodniczką SKS „Szóstka” została Aleksandra Chylimoniuk.
Przed naszymi siatkarkami Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Młodziczek, który odbędzie się w dniach 21-23.04.2017r. w Aleksandrowie Łódzkim.
Dodano dnia 05 kwiecień 2017 12:10:18 151 Czytań Drukuj
Strona 1 z 58 1 2 3 4 > >>