WARSZTATY Z SZYCIA II STOPIEŃ WTAJEMNICZENIA.

16 maja 2017 r. odbyły się zajęcia techniczne II stopnia z branży odzieżowej przygotowane przez nauczycieli przedmiotów odzieżowych ZSZ nr w Białej Podlaskiej Panią Alicję Ocimek i Panią Ewą Toczek. Uczennice klasy III b i III c Publicznego Gimnazjum nr 5 w Białej Podlaskiej wraz z opiekunem Panią Anną Kozak po raz drugi uczestniczyły w warsztatach z szycia. Jak można zauważyć zajęcia pt. "Pierwszy krok w stronę szycia - Poszewka na poduszkę" poprowadzone przez Panią Alicję Ocimek zachęciły uczennice do ponownego spotkania. Tym razem gimnazjalistki musiały się zmierzyć z wykonaniem torby. Jak widać na zdjęciach wykonanie torby nie sprawiło im problemu. Mamy nadzieję, że przygotowane zajęcia techniczne przez nauczycieli ZSZ nr 2 w Białej Podlaskiej dla gimnazjalistów przybliżyły specyfikę zawodów branży odzieżowej.
Warto nadmienić, że technik przemysłu mody po zdobyciu tytułu jest specjalistą modowym znajduje zatrudnienie jako projektant własnych kolekcji, projektant w firmach odzieżowych, stylista, organizator pokazów mody, konstruktor odzieży, technolog, specjalista promocji mody. Natomiast absolwent szkoły branżowej I stopnia w zawodzie krawiec pozna tajniki projektowania, modelowania i wykonania wyrobów odzieżowych metodą usługową i przemysłową.
Dodano dnia 24 maj 2017 10:30:01 398 Czyta Drukuj
„EKOLOT PRZYSZŁOŚCI”

23 maja 2017r. odbyły się szkolne zawody „EKOLOT PRZYSZŁOŚCI”. Samoloty były bez napędu i wykonane z materiałów recyklingowych. Konkurencja zawodów polegała na wykonaniu 3 rzutów samolotem. Wygrywał, ten który najdalej poleci.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie: Julia Małachwiejczyk i Anna Styś z klasy III C.
Organizatorem i sędzią był nauczyciel zajęć technicznych mgr Zbigniew Stefanowicz.
Dodano dnia 24 maj 2017 10:06:10 398 Czyta Drukuj
Konkurs Piosenki Majowej „ Biało-Czerwona Piosenka”

20.04.2017r.w Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej odbył się Konkurs Piosenki Majowej „ Biało- Czerwona Piosenka” zorganizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Białej Podlaskiej Dariusza Stefaniuka w ramach obchodów 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Naszą szkołę reprezentowała w konkursie Julia Lichograj uczennica klasy 2c, która w kategorii solistów uczniów szkół gimnazjalnych zajęła II miejsce. Jako laureatka konkursu Julka wystąpiła w koncercie galowym „ Biało-Czerwona Piosenka” w dniu 3 maja 2017r w Bialskim Centrum Kultury w Białej Podlaskiej.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczennicę przygotowała Pani Agnieszka Makarewicz
Dodano dnia 10 maj 2017 10:01:24 599 Czyta Drukuj
Siatkarze w ćwierćfinale mistrzostw Polski.

Siatkarze naszej szkoły reprezentujący UKS „Serbinów” Biała Podlaska wywlczyli brązowy medal Ligi Wojewódzkiej Młodzików w sezonie 2016/2017 przez co uzyskali awansowali do rozgrywek o mistrzostwo Polski. Pierwszy etap rozgrywek centralnych to ćwierćfinał. Nasi siatkarze uczestniczyli w turnieju ćwierćfinałowym w Rzeszowie zajmując w nim III miejsce. W turnieju rywalizowało sześć zespołów. Nasz zespół pokonał po 2:1 Karpaty Krosno i Arenę Busko Zdrój oraz uległ AKS V LO Rzeszów i Skrze Bełchatów po 2:0. Zespół tworzyli: Rafał Żurawski, Przemysław Peryt, Kamil Juszczyński, Mateusz Bancerz, Tomasz Garbowicz, Michał Mirosławski, Karol Kupiński, Mateusz Ossowski, Adrian Kulawiec.
Dodano dnia 26 kwiecie 2017 12:28:07 750 Czyta Drukuj
Uczniowie klasy 3b PG 5 pod opieką Pani Anny Kozak w drodze na
International youth meeting on migration to and within Europe today and in the past. Krzyżowa 20.03-26.03.2017- Międzynarodowe spotkanie młodzieży na temat migracji w Europie dziś i w przeszłości.
Poznajemy nowych kolegów i koleżanki z Europy, ich kulturę i tradycje. Wszystko w języku angielskim, zatem cały czas "szlifujemy" język. Uczymy się robić filmy i fotografować.
Dodano dnia 26 kwiecie 2017 12:26:54 693 Czyta Drukuj
BRĄZOWY MEDAL SIATKARZY SERBINOWA W WOJEWÓDZKIEJ LIDZE MŁODZIKÓW.

W dniach 25-26.03.2017r. w hali Szkoły Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej rozegrano IV Turniej o Mistrzostwo Województwa Młodzików w piłce siatkowej.
Bardzo dobrze spisali się w zawodach zawodnicy UKS „Serbinów”, uczniowie PG nr 5 i Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. W klasyfikacji końcowej IV turnieju podopieczni Macieja Sobieraja i Pawła Wasiaka uplasowali się na I miejscu. Oprócz jednej porażki, w pierwszym meczu 1:2 z zespołem Olimp Opole Lubelskie, kolejne bialczanie rozstrzygnęli na swoją korzyść: Avia Świdnik 2:0, UKS Międzyrzecka Trójka 2:1, TPS Lublin 2:0, LKS Cisy Nałęczów 2:0. Jako, że był to ostatni turniej prezes WZPS w Lublinie pan Krzysztof Iwańczuk dokonał podsumowania wojewódzkiej ligi młodzików i przedstawił klasyfikację końcową. Dokonał dekoracji zwycięzców wspólnie z koordynatorem wojewódzkim SOS panem Piotrem Olejarnikiem i Przewodniczącym Wydziału Gier i Dyscypiny WZPS panem Edwadem Dziedziną. Siatkarze UKS „Serbinów” Biała Podlaska wywlczyli brązowy medal, srebrny – zdobył zespół Olimp Opole Lubelskie, zaś złoty - LKS Cisy Nałęczów. Te trzy zespoły awansowały do rozgrywek o mistrzostwo Polski młodzików.

Zespół tworzyli: Rafał Żurawski – wyróżniony zawodnik turnieju, Przemysław Peryt, Kamil Juszczyński, Mateusz Bancerz, Tomasz Garbowicz, Michał Mirosławski, Karol Kupiński, Mateusz Ossowski, Krzysztof Wilk. Przed naszymi siatkarzami Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Młodzików w Rzeszowie (7- 9.04.20127) z udziałem zespołów z województw: podkarpackiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.
Dodano dnia 26 kwiecie 2017 12:24:52 695 Czyta Drukuj
Strona 2 z 59 < 1 2 3 4 5 > >>