Hide/Show Panels Hide/Show Panels
Nawigacja
Publiczne Gimnazjum nr 5
  DZIENNIK ELEKTRONICZNY
  PROJEKT EDUKACYJNY
  WYDARZENIA
  KONTAKT
  BIALSKA LIGA HISTORYCZNA 2015_2016

SIATKARSKI OŚRODEK SZKOLNY DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
  SOS PG 5
  Aktualności

SZKOŁA
  Statut ZSO nr 2
  Zestaw podręczników
  System Oceniania Zachowania
  Projekt edukacyjny
  Zajęcia pozalekcyjne
  Kalendarz roku szkolnego
  Główne założenia koncepcji pracy szkoły
  Program wychowawczy szkoły
  Program profilaktyki szkoły
  Raport ewaluacyjny

PRZEDSIĘWZIĘCIA
  BIALSKA LIGA HISTORYCZNA 2015/2016
  BIALSKA LIGA HISTORYCZNA 2014_2015
  PROJEKT EFS "Nowoczesna edukacja w mieście Biała Podlaska"
  Pracownie komputerowe z EFS
  GRA MIEJSKA 2015

PEDAGOG SZKOLNY
  Pedagog

OFERTA EDUKACYJNA
  KOŁO TEATRALNE
  Fizyczne "CZARY MARY"
  INNOWACJA PEDAGOGICZNA - BADAM I WIEM

UCZNIOWIE
  Plan lekcji
  Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych
  Egzamin gimnazjalny
  Srebrna Tarcza Absolwenta

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
  O nas
  Plan pracy
  Wydarzenia SU
  Jesteśmy na Facebooku

RZECZNIK PRAW UCZNIA
  Informacje

KONKURSY
  II WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI UTWORÓW ADAMA MICKIEWICZA
  Dyktando z języka angielsiego
  Konkurs recytatorski poezji A. Mickiewicza
  Konkurs wiedzy "Życie i twórczość A. Mickiewicza
  Konkurs plastyczny "Ilustracje do utworów A. Mickiewicza
  Konkurs Piosenki Świątecznej w języku angielskim
  Konkurs "Żyj smacznie i zdrowo"

OSIĄGNIĘCIA

SPORT
  Aktualności
  Piłka Siatkowa Chłopców
  Piłka Siatkowa Dziewcząt

RODZICE
  Rada Rodziców
  Regulamin Rady Rodziców
  Spotkania z rodzicami

STOWARZYSZENIE "Młodzi na start".
  Informacje
  Statut Stowarzyszenia Rodzicówi Nauczycieli "Młodzi na start"

GALERIA ZDJĘĆ
  Finał Wojewódzki Talentów SOS 11_ 2014
  Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkoł - 2013/2014
  GALERIA
  DEN 2012
  SPARTAKIADA 2012

Dodatkowe Linki
  Biblioteka szkolna
  Szkoła Podstawowa nr 6
  III Liceum Ogólnokształcące
  Szkoła w obiektywie
  Linki

ARCHIWUM

Szukaj
  Szukaj

Kalendarz
PoWtrCzPiSoNie
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Newsletter
Wpisz swj adres e-mail i kliknij Subskrypcja/Rezygnuj.Ilo subskrypcji: 19
Piłka Siatkowa Chłopców

SIATKARZE MISTRZEM WOJEWÓDZTWA
1 kwietnia 2015 w Chełmie rozegrano finał wojewódzki gimnazjady w piłce siatkowej chłopców. Bardzo dobrze spisali się w nim siatkarze naszej szkoły. Podopieczni trenera Macieja Sobieraja okazali się najlepsi w województwie zdobywając złoty medal i tytuł mistrza województwa.
W turnieju finałowym uczestniczyły reprezentacje sześciu gimnazjów podzielonych na dwie grupy. Grupa A – Gimnazjum nr 5 w Białej Podlaskiej, Gimnazjum nr 17 w Lublinie oraz Gimnazjum nr 6 w Chełmie. W grupie B znalazły się zespoły z Gimnazjum nr 4 w Krasnymstawie, Gimnazjum nr 1 w Opolu Lubelskim oraz Gimnazjum Nr 1 w Kraśniku. Chłopcy pokonali po 2:0 gimnazjalistów z Chełma i Lublina, i zajęli pierwsze miejsce w grupie. W drugiej grupie zwyciężyło gimnazjum z Opola Lubelskiego i to był nasz przeciwnik w walce o złoto. Mecz finałowy był niezwykle zacięty i emocjonujący, dopiero tie-brek zadecydował o zwycięstwie reprezentacji naszej szkoły - 2:1 (25:17, 20:25, 20:18).
Złoto wywalczyli: Grzegorz Duluk – kl. 3a, Michał Arseniuk, Kacper Kopcewicz, Andrzej Niewęgłowski, Karol Derko, Dawid Niedźwiedź, Szymon Litwiniuk, Jakub Niemyski, Jakub Samsoniuk, Jakub Krzyżanowski – wszyscy kl. 2a, Michał Bielecki kl. 1a, Michał Świętochowski kl. 2b.
Siatkarze będą reprezentowali województwo lubelskie w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w piłce siatkowej chłopców. W dniach 4-7 czerwca 2015 w Lublinie powalczą o miano najlepszych w kraju, a ich przeciwnikami będą mistrzowie piętnastu województw.
Kolejność końcowa turnieju:
PG nr 5 Biała Podlaska
PG nr 1 Opole Lubelskie
PG nr 6 Chełm
PG nr 1 Kraśnik
5-6 PG nr 17 Lublin
PG nr 4 w Krasnymstawie
GALERIA ZDJĘĆ

SIATKARZE MISTRZAMI FINAŁU I REJONU
Dnia 18 marca 2015 r. nasza szkoła była gospodarzem Finału Miasta Biała Podlaska w Piłce Siatkowej Chłopców w ramach gimnazjady. W zawodach brały udział zespoły sześciu bialskich gimnazjów. Siatkarska reprezentacja naszego gimnazjum zdecydowanie wygrała zawody, nie pozostawiając cienia wątpliwości swoim rywalom, kto wiedzie siatkarski prym w naszym mieście. Chłopcy wygrali wszystkie mecze po 2:0. W finale pokonali 2:0 gimnazjum nr 3. III miejsce zajęło gimnazjum nr 2.

27 marca 2015 r. gościliśmy w naszym gimnazjum mistrzów pięciu powiatów w Finale Rejonu w Piłce Siatkowej Chłopców. I tym razem siatkarze naszej szkoły okazali się najlepsi. Podopieczni trenera Macieja Sobieraja odnieśli komplet zwycięstw plasując się na I miejscu. Mecz finałowy z gimnazjum nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim był niezwykle zacięty i emocjonujący. Zakończył się wynikiem 2: 1. Dopiero ti break przyniósł rozstrzygnięcie. Szala zwycięstwa w ostatnim secie przechylała się raz w jedną raz w drugą stronę, ale to gospodarze rozstrzygnęli go na swoja korzyść 25:23 i cieszyli się ze zwycięstwa. Uzyskali tym samym awans do rywalizacji wojewódzkiej (1 kwietnia 2015 w Chełmie), w której stawką jest złoty medal Wojewódzkiej Gimnazjady i reprezentowanie województwa lubelskiego w zawodach ogólnopolskich.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim.
Reprezentację naszego gimnazjum tworzą: Grzegorz Duluk kl. 3 a – kapitan zespołu, Michał Arseniuk Kacper Kopcewicz, Andrzej Niewęgłowski, Karol Derko, Dawid Niedźwiedź, Szymon Litwiniuk, Jakub Niemyski, Jakub Samsoniuk, Jakub Krzyżanowski wszyscy z klasy 2 a, Michał Bielecki kl. 2 a, Michał Świętochowski kl. 2 b.

GALERIA ZDJĘĆ
Mistrzostwa województwa młodzików w piłce siatkowej
21-22. 02. 2015 w Białej Podlaskiej rozegrano czwarty – ostatni turniej o mistrzostwo województwa młodzików w piłce siatkowej. Siatkarze naszej szkoły reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy „Serbinów” potwierdzili, iż wciąż należą do siatkarskiej czołówki województwa zajmując w turnieju II miejsce. Pokonali po 2:0 zespoły: Tempo Chełm, MKS Kraśnik, SOS GM 18 Lublin, 2:1 UKS Olimp Opole Lubelskie oraz ulegli 0:2 zespołowi Międzyrzeckiej Trójki.
Jako, że był to ostatni turniej dokonano podsumowania wojewódzkiej ligi młodzików i przedstawiono klasyfikację końcową. Mistrzem województwa został zespół UKS „Międzyrzecka Trójka”, wicemistrzem – UKS „Serbinów” Biała Podlaska, brązowy medal wywalczyli zawodnicy UKS Olimp Opole Lubelskie. Te trzy zespoły awansowały do turniejów ćwierćfinałowych o mistrzostwo Polski młodzików. Nasi siatkarze pojadą walczyć do Andrychowa woj. małopolskie.
Pierwszy zespół tworzyli uczniowie klasy II a: Dawid Niedźwiedź – kapitan zespołu, Kacper Kopcewicz, Andrzej Niewęgłowski – wyróżniony zawodnik turnieju, Michał Arseniuk, Szymon Litwiniuk – nasz libero, wyróżniony zawodnik turnieju, Jakub Krzyżanowski, Jakub Niemyski, Marcin Ochap oraz Michał Bielecki z kl. I a.
W turnieju startował także, drugi zespół (o rok młodszy), który uplasował się na VII miejscu w turnieju, a ogólnej klasyfikacji wojewódzkiej na VI miejscu. Zespół tworzyli uczniowie klasy I a Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w naszym gimnazjum: Jakub Ratajczak - kapitan zespołu, Kacper Wągrocki, Krystian Kogut, Hubert Rypina, Daniel Firut, Jakub Markowski, Jan Wójcik, Jakub Jarząbkowski, Sebastian Ajzyk, Jakub Bujak.

GALERIA ZDJĘĆ


W dniach 24–25.01.2015 w Opolu Lubelskim rozegrano III turniej o Mistrzostwo Województwa Młodzików w Piłce Siatkowej będący eliminacjami do mistrzostw Polski tej kategorii wiekowej. Udział w nim wzięło 12 zespołów podzielonych na dwie sześciozespołowe grupy. Pierwsza grupa rywalizowała o miejsca I –VI, druga VII – XII.
Uczniowie naszego gimnazjum reprezentujący UKS Serbinów zajęli w turnieju I miejsce. W drodze do zwycięstwa podopieczni Joanny i Macieja Sobierajów pokonali po 2:0 zespoły: Tempo Chełm, Międzyrzecką Trójkę, MKS Kraśnik i Avię Świdnik oraz ulegli 1:2 MKS Opole Lubelskie. Przegrana nie miała jednak wpływu na klasyfikację końcową.
Pierwszy zespół tworzyli uczniowie klasy II a: Dawid Niedźwiedź – kapitan zespołu, Kacper Kopcewicz, Andrzej Niewęgłowski, Michał Arseniuk, Szymon Litwiniuk, Jakub Samsoniuk, Jakub Krzyżanowski, Jakub Niemyski oraz Michał Bielecki z kl. I a, który otrzymał wyróżnienie jako MVP turnieju.
W turnieju startował także, drugi zespół (o rok młodszy), który uplasował się na VII miejscu. Zespół tworzą uczniowie klasy I a Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w naszym gimnazjum: Jakub Ratajczak – kapitan zespołu, Kacper Wągrocki, Krystian Kogut, Hubert Rypina, Jakub Markowski, Jan Wójcik, Jakub Jarząbkowski.

Galeria zdjęćHUBERT PIWOWARCZYK W REPREZENTACJI POLSKI KADETÓW


Hubert Piwowarczyk, absolwent naszego gimnazjum z rocznika 1997 został powołany do reprezentacji Polski kadetów w piłce siatkowej. To drugi wychowanek naszego gimnazjum, który będzie reprezentował barwy biało – czerwone. Hubert to mierzący 204 cm wzrostu siatkarz, grający na pozycji środkowego, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego . Razem z reprezentacją 8 grudnia rozpocznie w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale przygotowania do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy grupy D. Zawody odbędą się 8 – 11 stycznia 2015 z udziałem Białorusi, Polski i Słowacji jako gospodarza.
Gratulujemy i życzymy naszemu wychowankowi powodzenia w sportowej karierze!
SIATKARSKIE ROZGRYWKI O MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA MŁODZIKÓW

Siatkarze naszej szkoły z klas sportowych II a i I a uczestniczyli w dwóch turniejach o Mistrzostwo Województwa Młodzików w Piłce Siatkowej będących eliminacjami do mistrzostw Polski tej kategorii wiekowej. Reprezentują oni w rozgrywkach Uczniowski Klub Sportowy „Serbinów” działający przy naszej szkole. Pierwszy z turniejów odbył się w Kraśniku, gdzie drugoklasiści wywalczyli II miejsce, drugi w Chełmie, w którym uplasowali się na III miejscu. Młodsi koledzy dwukrotnie zajęli VI miejsce.
Pierwszy zespół wystąpił w składzie: Dawid Niedźwiedź - wyróżniony zawodnik turnieju w Chełmie, Kacper Kopcewicz - wyróżniony zawodnik turnieju w Kraśniku, Andrzej Niewęgłowski, Michał Arseniuk, Michał Bielecki, Bartosz Makarewicz, Jakub Samsoniuk, Jakub Krzyżanowski, Jakub Niemyski, Marcin Ochap, Michał Siwek.
Drugi zespół tworzyli: Jakub Ratajczak, Kacper Wągrocki, Krystian Kogut - wyróżniony zawodnik turnieju w Chełmie, Hubert Rypina, Jakub Markowski, Daniel Firut, Jan Wójcik, Michał Szendel.


GALERIAROK SZKOLNY 2012/2013

BRĄZOWY MEDAL SIATKARZY W MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODZIKÓW

Uczniowie naszego gimnazjum z klasy sportowej II a – Konrad Wągrocki, Adrian Kupiński, Karol Markowski, Norbert Olesiejuk, Krystian Skakun, Mateusz Nestoruk oraz z klasy I a – Grzegorz Duluk, Daniel Jarząbkowski zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w Piłce Siatkowej, które odbyły się w dniach 17-19. 05. 2013 r w Nowym Tomyślu.

Aby dotrzeć do wielkiego finału krajowego, chłopcy musieli wygrać kolejne etapy rozgrywek, a mianowicie: zwyciężyli w czterech turniejach wojewódzkich zdobywając mistrzostwo województwa, następnie wygrali ćwierćfinał mistrzostw Polski, którego byli gospodarzami. W kolejnym etapie - półfinale mistrzostw Polski także wywalczyli I miejsce.

Finał mistrzostw Polski nasi siatkarze rozpoczęli od dwóch zwycięstw 2:0 z Kasztelanem Międzyrzecz i 2:1 z Wifamą Łódź. W kolejnym meczu przegrali z rówieśnikami z Warszawy 0:2. W półfinale ich rywalami byli siatkarze Resovii Rzeszów. Wygrani tego meczu mieli walczyć o złoto, przegrani o brąz. Po pierwszych dwóch setach było 1:1. W decydującym, trzecim secie więcej szczęścia mieli jednak rzeszowianie, którzy przegrywali z naszym zespołem 11:13 ale skuteczne kolejne akcje sprawiły, że to oni cieszyli się ze zwycięstwa 2:1. W grze o brązowy medal naszym siatkarzom przyszło się zmierzyć z drużyną Dunajec Nowy Sącz. W pierwszym secie na parkiecie rządzili bialczanie, drugi set należał do przeciwników. W trzecim secie rozpędzeni siatkarze z Białej Podlaskiej przejęli inicjatywę i wygrali 15:9 oraz cały mecz 2:1, zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski. Uczeń klasy II a Konrad Wągrocki został uznany najlepiej broniącym siatkarzem mistrzostw. Złoty medal zdobyli siatkarze z Rzeszowa, srebrny – z Warszawy.

Całemu zespołowi należą się słowa uznania za wolę walki, determinację, za to, że w trudnych momentach potrafił zmobilizować się i wygrywać mecze. Chłopcy pokazali dobrą siatkówkę, dostarczyli wielu sportowych wrażeń i emocji. Po raz kolejny udowodnili, że należą do krajowej czołówki oraz godnie reprezentują swoją szkołę i miasto na arenie krajowej.

GALERIA ZDJĘĆ
AntySpam